TURISTICKÁ VYCHÁDZKA DO PRÍRODY - HORY NAD CÍGĽOM - Jún 2021

 
      Prvou akciou KAPP po uvoľnení pandemických opatrení COVID 19 bola vychádzka do hôr nad obcou Cígeľ.
V nedeľu 6.6.2021 sa ukázalo pekné počasie a tak sme sa 12 členovia zišli ráno o 9:00 pred obecným úradov v Cigli, odkiaľ sme vyrazili do hory. Po ceste sme sa dostali až k strmšiemu kopcu, na ktorý sme museli vystúpať, aby sme videli krásne skalnaté útvary a uvideli krásny výhľad na celú hornonitriansku dolinu. Ruženka s Veronikou sa radšej pobrali nazad do Cígla pomôcť pri príprave občerstvenia po skončení túry.  Výhľad  v krásnom počasí stál za to. Bolo vidieť krásy blízkeho okolia, ale pekne boli vidieť aj vzdialené doliny a obce v okolí regiónu Prievidze smerom na Nováky a Partizánske.
     Potom sme už pokračovali po hrebeni a mali sme možnosť obdivovať nielen krásne skalnaté útvary, ale aj rokliny a hlboké praskliny v skalách, ktoré boli vytvorené vplyvom dlhoročnej banskej činnosti. Zastavili sme sa na rázcestí smerom na vrch Grič, kde sme stretali turistov pechádzajúcich po tejto trase. Tu sme sa občerstvili, uhasili smäd a dali sme sa na pochod dolu popod lyžiarsku zjazdovku.
    Nakoniec sme sa zastavili v Cígli u nášho člena Jarka Chrebeta, kde sme si v posedení pod prístreškom vychutnali špekáčky, slaninku, bryndzové halušky a ďalšie špeciality. Skonštatovali sme, že to bola vydarená akcia v nádhernom počasí. Vďaka patrí Jarkovi, ktorý nás túrou sprevádzal a pripravil pre nás posedenie.