ŠPORTOVÉ HRY ASKAS ŽILINA Belá, September 2021

     V dňoch 10.-12. septembra 2021 za organizácie Klubu abstinentov Žilina sa konali Športové hry ASKAS 2021.  Hry sa uskutočnili v priestoroch Country saloonu Belá a v blízkom okolí . Zúčastnilo sa ich viac ako 120 abstinujúcich z 22 klubov z celého Slovenska. Nechýbali ani rodinní príslušníci a deti ( najmenší chlapček mal čosi cez rok). Za KAPP bolo na hrách 7 účastníkov.

     Na úvodnom bolo otvorenie hier, na ktorom účastníci privítali starostu domácej obce p. Matúša Krajčího. Ten sa priznal sa, že niečo o abstinentoch vie,  aj ich pozná,  ale takúto silu naživo ešte nevidel.

     Na hrách bolo spolu naplánovaných 16 disciplín, napr. streľba, stolný tenis, badminton, minifutbal, šípky, hod granátom na cieľ, volejbal, nohejbal, futbal, kolky, šachy. Najúspešnejším klubom sa z pohľadu konečných výsledkov stal RAK Ružomberok. Za náš klub prevzal ocenenie za disciplínu v streľbe Rudko Habrman.

     V rámci športových hier bola ponúknutá aj možnosť ľahšej i náročnejšej turistiky v Malej Fatre (Veľký Rozsutec, Jánošíkove diery, Belianske skaly,  Kriváň, Chleb, Poludňový grúň ... )

     Podujatie bolo spoločenským večerom spojené s 50. výročím založenia Klubu abstinentov Žilina. 10 abstinujúcich zo Žilinského klubu dostalo ocenenia za 1 až 25 – ročnú abstinenciou. Samozrejme večer nechýbalo občerstvenie, hudba a tanec. Našiel sa aj čas na rozhovory a výmenu skúseností, i nadviazanie nových priateľských vzťahov medzi abstinujúcimi.

    Treba dodať, že organizátori sa zhostili svojej úlohy na výbornú, podujatie bolo skvele pripravené a účastníci vyslovili domácim usporiadateľom veľké uznanie a poďakovanie

(viac na stránke Fotogaléria)