PO PARTIZÁNSKYCH CHODNÍČKOCH - SEKANINY august 2020

     Dňa 23.8.2020 zorganizoval KAPP akciu "Po partizánskych chodníčkoch". Zraz účastníkov bol v centre pôsobenia niekdajšej Hornonitrianskej partizánskej brigády - na Sekaninách v blízkosti Lehoty pod Vtáčnikom. Aj keď počasie v upynulých dňoch nám neprialo, záujem o akciu bol veľký a zišlo sa nás takmer 30.

     Po príchode na Sekaniny do amfiteátra prvá cesta viedla popri amfíku ku liečivej studničke, kde sme ochutnali liečivú vodu a občerstvili sme sa. Potom sme už vykročili smerom k partizánskemu veliteľskému bunkru Hornonitrianskej brigády Vtáčnik, ktorá v týchto horách sídlila. Prezreli sme si jeho interiér a mali sme možnosť vidieť množstvo rôznych predmetov používaných v partizánskej činnosti ako aj fotografie a reportážne materiály. Odtiaľ sme sa presunuli na prehliadku neďalekej zrekonštruovanej poľnej nemocnice.

    Keďže stav terénu a vlhkosť nám neumožňovali zrealizovať plánovanú opekačku, presunuli sme sa do Lehoty pod Vtáčnikom, kde sme opekačku urobili na záhradke a v altánku rodinného domu Rudka a Danky Habrmanových, ktorí nám túto možnosť ponúkli. Medzitým sa aj vyčasilo, vyšlo slniečko a my všetci sme sa mohli občerstviť opekačkovými špecialitami, čerstvou zeleninou a prílohami i minerálkou, nealko nápojmi a dobrou kávou, ktorú pripravila Danka. Opäť sme  mali možnosť jednotlivo sa porozprávať - čo nové v týchto zložitých časoch, ovplyvnených koronakrízou a predseda KAPP v príhovore ozrejmil, čo nás čaká v najbližšom období a aj aké ťažkosti môžme očakávať čo sa týka klubovej činnosti, ak sa situácia nezlepší.

Na záver tejto vydarenej akcie a už v peknom počasí sme sa presunuli do centra Lehoty, kde sme si pochutnali na vynikajúcej talianskej zmrzline.

Veľká vďaka patrí Danke a Rudkovi Habrmanovým, ktorí boli hlavnými organizátormi tejto peknej akcie.

(viac na stránke Fotogaléria)