VÝSTUP NA VYŠEHRAD, 1.máj 2019


     Dňa 1.5.2019 vo sviatočný deň sa rozhodli členovia KAPP uskutočniť výstup na zrúcaninu hradiaska Vyšehrad za obcou Vyšehradné. Bol krásny slnečný prvomájový deň a tak sa 14 členov a sympatizantov KAPP vybralo na túru so začiatkom na parkovisku za Vyšehradným pred obcou Jasenovo. Stúpali sme povedľa ranču Lola, kde sme poobdivovali koníky a ďalšie zvieratá a po vyznačenom turistickom chodníku sme vystúpali za necelú hodinku až na zrúcaninu hradu Vyšehrad, 830 m nadmorskej výšky.

Zaujímavosťou bolo inverzné počasie, kým dolu fúkal pomerne silný vietor, hore bolo krásne slnečno a bezvetrie.

Na vrchu sme sa občerstvili a pokochali sme sa krásnym výhľadom na okolité vrchy a doliny, pretože príroda je v tejto oblasti naozaj nádherná.

     Cestu nazad sme absolvovali z opačného smeru, popod zrúcaniny. Po ceste sa dalo nazbierať jarných liečivých byliniek, najmä prvosienok.

     Cestou domov sme sa zastavili v Nitrianskom Pravne v liečebni na Bôriku, kde sa už dlhší čas  lieči z ťažkej zdravotnej ujmy náš kamarát, člen nášho klubu Peťo Nikmon. Ten bol našou návštevou veľmi potešený a my sme boli radi, že sme ho mohli po dlhšom čase opäť potešiť a porozprávať sa s ním.

(viac na stránke Fotogaléria)