CHATA HLBOKÉ - STRETNUTIE U RUŽENKY August 2019

     Dňa 29.8.2019 prijali členovia KAPP pozvanie Ruženky Gürtlerovej na Chatu v Hlbokom, ktorej majiteľmi sú jej syn Štefan s manželkou. S veľkou radosťou sme všetci prijali pozvanie na toto stretnutie a v popoludňajších hodinách sme sa začali pomaly schádzať.

     Na chate sa nás zišlo 22 členov a sympatizantov. Už z diaľky rozvoniaval kotlíkový guláš a na gril boli pripravené špekáčky a slaninka. Ako príloha bola prichystaná čerstvá zelenina a rôzne prísady. Taktiež bolo k dispozícii čerstvé ovocie, rôzne napečené zákusky, koláčiky a slané dobroty. Na uhasenie smädu bola pripravená čerstvá voda, citronáda, minerálky a iné nealko nápoje. Bol krásny a horúci slnečný deň, ktorý sme prežili nielen družnou debatou, ale aj súťažami v streľbe so vzduchových pušiek a hre s drevenými kolkami. Príjemnou zábavou bolo aj premiestnenie kopy dreva, keď takmer všetci zúčastnení vytvorili živú reťaz a premiestnili drevo na kúrenie do priestoru chaty.

     Milým prekvapením bolo to, že Ivan Hrušecký priviezol z liečebne na Bôriku nášho člena Peťa Nikmona, ktorý sa tam zotavuje po ťažkej zdravotnej ujme. Peter bol dojatý a bol veľmi rád, že mohol znovu po dlhšom čase medzi nás prísť a pozhovárať sa s priateľmi.

     Prežili sme naozaj pekné a milé popoludnie a v podvečer sme sa rozišli domov. Veľké poďakovanie patrí Ruženke a jej synovi Štefanovi s manželkou, ktorí nám umožnili , aby sme sa mohli stretnúť v tomto peknom horskom prostredí v otvorenej prírode.

(viac na stránke Fotogaléria)