VÝLET DO BACHLEDOVEJ DOLINY - september 2018

     Keďže v septembri bývajú Tatry najkrajšie, rozhodli sa členovia KAPP na usporiadaní výletu do oblasti Belianskych Tatier - Ždiaru, kde cieľom bola návšteva Bachledovej doliny a Belianskej jaskyne. Akcie sa zúčastnilo viac ako 20 členov a sympatizantov KAPP i našich priateľov z Krasa Kanianka.

     Bolo ale škoda, že v tento deň, 28.9.2018 bolo daždivé počasie. Avšak dážď ustal a my sme sa mohli naplno venovať tomu, načo sme sem prišli - obdivovať nádhernú tatranskú prírodu a turistické atrakcie v navštívenej oblasti. Najprv sme zavítali do Bachledovej doliny, známeho lyžiarskeho centra, v ktorom je najznámejšou atrakciou Chodník korunmi stromov. Z tohto chodníka je nádherný výhľad na okolitú prírodu i tatranské končiare a je naozaj čo obdivovať.

    Ďalou atrakciou bola návšteva Belianskej jaskyne. Prístup k jaskyni si vyžaduje byť i trochu kondične pripravený, taktiež v samotnej jaskyni je treba pri prehliadke prekonať takmer 900 schodov. Odmenou za túto túru je však možnosť pokochať sa krásami Belianskej jaskyne, ktoré táto nesporne poskytuje.

     Tento výlet bol účastníkmi hodnotený vysoko pozitívne i napriek nepriazni počasia. Nie však každý deň máme možnosť takéhoto zážitku z návštevy najznámejších atrakcií v oblasti Ždiaru.

(viac na stránke Fotogaléria)