RODINNÁ VÍKENDOVÁ TERAPIA KAPP - JAVORNÍKY,  máj 2018

 

     Rodinná víkendová terapia KAPP pre rok 2018 bola pripravovaná do prírodného prostredia v horskej Oblasti pohoria Javorníky a naplánovaná bola na dni 25.-27.5.2018 (piatok až nedeľa).

     Ubytovanie bolo zabezpečené v horskom Hoteli FRANTIŠEK v Čertove, v katastri obce Lazy pod Makytou. RT sa zúčastnilo 22 členov a sympatizantov KAPP.

     Prvý deň nás síce privítal daždivým počasím, ale postupne sa vyčasilo a my sme mohli uskutočniť naplánované túry. Príroda v oblasti Javorníkov je naozaj prekrásna. Ako prvé sme absolvovali túry na najvyšší vrch v Javorine Veľký Javorník s výškou 1 071 m.n.m. Taktiež sme sa zastavili i na rozhľadni Stratenec, odkiaľ bol nádherný výhľad do širokého okolia. Neďaleko sme sa zastavili aj pri pamätníku padlým Tri kríže. Samozrejmosťou turistickej vychádzky bola aj opekačka, na ktorú sa už každý tešil.

     Večer sme absolvovali formou klubového posedenia kde sme sa navzájom porozprávali o svojich radostiach a starostiach.

     Spestrením RT bola návšteva ZOO pri zámku Lešná neďaleko Zlína, ktorý bol od nášho pobytu vzdialený cca 60 km. Je to druhá najnavštevovanejšia ZOO v ČR, takže bolo čo obdivovať.

     V záverečný deň v nedeľu sme zhodnotili našu RT s konštatovaním, že to bolo vydarené podujatie a pomaly sme sa porozchádzali na cestu domov.

(viac na stránke Fotogaléria)